|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Brass |
| Certification: | CE, ISO9001 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name: | Automatic air vent valve with shut off valve |
| Material: | brass |
| Nominal Pressure: | ≤ 10bar |
| Applicable Medium: | water |
| Working Temperature: | t≤110°C |
| Surface: | Yellow Brass, Nickel or Chrome Can be Optional |
| Connection Thread: | ISO 228 standard |
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Specifications: | 3/8'',1/2" |
| Supply Ability: | 50000 Pieces per Month |
| Code | Size | Finished | Working Temp. | Material |
| V21-016 | 3/8"x3/8", 1/2"x1/2" | yellow brass color | 0 ºC….+110 ºC | brass |
| V21-01601 | 3/8", 1/2" | yellow brass color | 0 ºC….+110 ºC | brass |



