|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Heating Type Exhaust Valve |
| Material: | Brass |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name: | Automatic Air Vent Bleeder Quick Exhaust Valve For boiler |
| Material: | brass |
| Nominal Pressure: | ≤ 10bar |
| Applicable Medium: | cold and hot water |
| Working Temperature: | t≤100°C |
| Surface: | Yellow Brass, Nickel or Chrome Can be Optional |
| Connection Thread: | ISO 228 standard |
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Specifications: | 3/8'',1/2" |
| Supply Ability: | 50000 Pieces per Month |

