|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Compound Exhaust Valve |
| Material: | Brass |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name: | Manual air vent |
| Material: | brass |
| Nominal Pressure: | ≤ 6bar |
| Applicable Medium: | water |
| Working Temperature: | t≤90°C |
| Surface: | Nickel |
| Connection Thread: | ISO 228 standard |
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Specifications: | 1/8", 1/4", 3/8", 1/2" |
| Supply Ability: | 100000 Pieces per Month |
| Code | Size | Gasket | Material |
| V21-022A | 1/4", 3/8", 1/2" | o-ring | brass |
| V21-022B | 3/8", 1/2" | o-ring | brass |
| V21-022R002 | 3/8", 1/2" | --- | brass |



